Uzmanlık alanları: Yürüyen aksam ve boji tasarımları, FEM hesapları, proje mühendisliği ve yönetimi, yürüyen aksam yenileme ve bakımı, kılavuzlar ve bakım planları, atölye yerleşimi ve ekipmanları yerlerinin tasarımı. Demiryolu üstyapısında, demiryolu tasarım değerlendirilmelerinde ve yürüyen aksam onay teslerinde STM tecrübelidir. STM ayrıca mühendislik ECM’lerini ve RAM’ları destek verir.

STM demiryolu araçları tasarımı konusunda mühendislik hizmeti veren bir firmadır. Şirket Floransa (İtalya)’da olup 30 yaşındadır.
Floransa’daki İtalyan Devlet Demiryolları’nın mühendislik bölümüne destek sağlama önceliği ile şirketimi 80’li yılların başında kurulmuştur.
O zamandan beri STM pek çok müşteriye,  küçük firmalarıdan, Dünya devi Bombardier Transportation ve AnsaldoBreda firmalara kadar mühendislik hizmeti vermiştir.

STM tüm bu müşterileri destekleme kabiliyetiyle, gereken özelliklere sahip geniş bir yelpazeyi Floransadaki yüksek tecrübeli mühendislerle sağlamaktadır. Tüm bunları, 
Trenitalia teknik ofisimiz sayesinde , Italian National Safety Authority (ANSF) ile, Osmannoro’daki çok amaçlı laboratuarlarımızla ve İtalyan demiryolu araç tedarikçileri ve sinyalizasyon firmaları Ansaldo Breda, Knorr Bremse, GE , Thales, ECM, Italcertiferr, IDS gibi ana firmalarla başarıyoruz.

STM sürekli olarak teknik değerlendirmelerde ve yeniden canlandırma veya yolcu otobüsleri, lokomotif, yük taşıma vagonları, hatla ilgili yapım işlerinde ve bakım araçlarının onarımı için fizibilite çalışmalarına dahil olmuştur.
Firma hakkında daha detaylı bilgi için : http://www.stmengineering.it/